انسان ها از ابتدای پیدایش بشر با میل به گسترش روابط اجتماعی و نیاز به مبادلات کالاهای مورد نیاز با یکدیگر به تعامل پرداخته اند و با گذشت زمان به دلیل افزایش جمعیت و افزایش نیازهای بیشتر انسانها و پیچیده تر شدن این نوع مبادلات تجارت در سطح وسیع تر به شکل بازرگانی انجام می گردد. در واقع داد و ستد هر گونه کالا چه به صورت مواد اولیه چه به صورت کالای نهایی یا به شکل خدمات را بازرگانی می گوییم .
بازرگانی خود به دو بخش اصلی داخلی و خارجی تقسیم میشود. چنانچه داد و ستد و نقل و انتقالات در سطح گسترده و میان دو یا چند کشور صورت بگیرد به آن به اصطلاح تجارت بازرگانی خارجی می گویند .
موضوعاتی که عمدتا در تجارت بازرگانی خارجی مورد بحث قرار میگیرد شامل اموری از قبیل بیمه ،حمل و نقل ، انواع صورت های پرداخت ، بازاریابی ، مذاکره ، اسناد بازرگانی و … می باشد .
چنانچه داد و ستد و معاملات در داخل مرزهای یک کشور و توسط ساکنان آن مرز و بوم انجام شود به اصطلاح آن را تجارت بازرگانی داخلی می نامند که اولویت این تجارت تامین نیاز ها از طریق منابع داخلی می باشد و همچنین داد و ستد ها بر اساس پول رایج آن کشور صورت می گیرد .
با توجه به اینکه در هلدینگ فرانگر زرفام و شرکتهای تابعه آن انواع متعددی از نیازهای تامین کالا اعم از مواد اولیه، کالا های نیمه ساخته، تجهیزات خرد و کلان صنعتی از بازارهای داخلی و خارجی وجود دارد، شرکت “توسعه سرمایه امین زرفام” عهده دار اجرای عملیات بازرگانی داخلی و خارجی بمنظور بهره وری منابع مالی و افزایش سود مشتریان خود میباشد.
مباحثی از قبیل:
منبع یابی در مقوله تامین، مذاکرات قراردادی،اخذ مجوز های صادرات یا واردات، پیگیری اعتبارات بانکی و اسنادی، عملیات داد و ستد پولی ارزی، برنامه ریزی خرید، نظارت بر بازرسی های کیفی، مدیریت لجستیک و حمل خارجی، عملیات ترخیص، لجستیک داخلی، مبادله اسناد مثبته بازرگانی و غیره از مجموعه خدمات بازرگانی شرکت “توسعه سرمایه امین زرفام” میباشد.